Hvorfor reise med oss?

Forskjellen mellom en safari og en FANTASTISK safari
Naturen i Tanzania endrer seg hele tiden, så det er ikke optimalt å bruke samme standardprogram til alle kunder. Derfor skreddersyr vi alle reiser individuelt, og tar høyde for årstiden, dyrenes plassering, deres ønsker og deres økonomi. På den måten sikrer vi at hver eneste kunde får med seg de best mulige opplevelsene. Våre safarier er alltid private turer, så det er ikke andre gjester enn reisefølget deres. Det betyr at dere får det største utbyttet av natur og dyr fordi guiden hele tiden kan tilpasse ruten etter dyrenes bevegelser og deres ønsker.

Det er dere som bestemmer farten, og dere bestemmer selv når dere vil dra på safari og når dere vil tilbake til lodgen og slappe av. På en gruppereise er det mange hensyn å ta. Noen vil sitte og se på den samme løven i 3 timer og vente på akkurat på det riktige bildet. Andre vil bare huke av løve på listen, og videre etter 2 minutter. Hos oss har dere frihet til å bestemme selv.

Beliggenheten er HELT avgjørende
I Tanzanias nasjonalparker finnes noen fantastiske overnattingssteder. Vi kjenner dem alle veldig godt og har bodd der mange ganger selv. Vi har nøye valgt ut en de stedene der vi syns dere får mest mulig for pengene. Vi syns ikke at dere skal betale dyrt for ekstravagant innretning og servitører med hvite hansker. Komfort og service skal selvsagt være i orden, og maten skal være av høy kvalitet, men det er viktigere at det er en god atmosfære. Vi prøver alltid å finne noen sjarmerende camper med den helt riktige safari-stemningen.

Oppholdet her kan være en like stor del av opplevelsen som selve safarien. Så la dere ikke friste av billigere overnattingssteder utenfor parkene. Prisen for det er at dere går glipp av de fantastiske omgivelsene som er rundt på de stedene vi har utvalgt, som ligger INNE i parkene. Dere får også mer transporttid på veien, i stedet for reell safari-tid, når dere bor utenfor parkene. I stedet får dere altså faktisk mindre safari for pengene. Det er avgjørende for en vellykket safari at dere bor de riktige stedene. Alle våre lodger ligger inne i parkene, akkurat der dyrene er, og med fantastisk utsikt over naturen.

De beste guidene
Endelig gjør guidens ferdigheter og personlighet, samt bilens kvalitet en stor forskjell. Våre safaribiler er de beste på markedet. De er spesialbygd for safari, og de fleste er relativt nye. Alle guidene våre har en stor faglig kunnskap, og servicenivået er veldig høyt. Deres pasjon for naturen er tydelig, og de har en helt fantastisk evne til å finne dyrene. De snakker selvfølgelig flytende engelsk, og kan fortelle om hvert eneste dyr og kjenner hver krok i parkene. Med deres hjelp vil dere definitivt få se alt det dere drømmer om!

"Selv om vi fra starten følte oss i supergode hender hos TANZANIA TOURS, var det ikke før vi kom hjem fra drømmereisen vår med alle opplevelsene og erfaringene at vi plutselig ble klar over hva som gjør forskjellen fra en god reise til Tanzania og en helt fantastisk reise til Tanzania..."

Jens Bak, Danmark

Har du spørsmål om våre safari-reiser?

- Da kan du ringe oss og ta en prat.

Vi har satt sammen et team av 7 lidenskapelige Tanzania-eksperter som står klare til å hjelpe deg. En av disse er Lea, som har stor kjennskap til Tanzania gjennom mange reiser i landet.

E-mail: info@tanzaniatours.no

Telefon: +45 53 77 66 10

Ring til Lea